Posted by on 8 lipca 2018

Ta wartość stanowi połowę wartości 1,2, co jest wartością związaną z minimalną klinicznie istotną zmianą w DAS28.29 Oszacowaliśmy, że przy 450 uczestnikach badanie będzie miało 90% mocy do wykrycia między grupami różnic w zmianie od wartości początkowej do 48 tygodnia 0,3, przy błędzie typu I wynoszącym 5%, stosując wzór 3.2.3 w Chow i wsp. .33 Protokół przewidywał, że test na nie mniej niż w pierwotnej analizie będzie wykorzystywał dwuskładnikową analizę wariancji z czynnikami dla reżimu leczenia i dla przełączania reżimu na 24 tygodnie i okresu interakcji. Również w protokole szczegółowo zdefiniowano analizę bez konieczności zmiany. Wyniki obu analiz były podobne. Zgłaszamy wyniki obu analiz, ale uważamy analizę bez korekty za zmianę, aby była bardziej odpowiednia, biorąc pod uwagę, że celem badania było porównanie obu strategii w zależności od leczenia otrzymanego w czasie randomizacji. Jednostronny przedział ufności został oparty na najmniejszych kwadratowych szacunkach różnicy zmiany i jej błędu standardowego. Brakujące dane dotyczące wyników nie zostały przypisane; wszystkie analizy przeprowadzono na zasadzie zamiaru leczenia w oparciu o dane od pacjentów, którzy ukończyli 48-tygodniową ocenę.
Analizy per-protokołowe, które były ograniczone do podgrupy uczestników, którzy przystąpili do leczenia z badania (zdefiniowanego jako przyjmowanie co najmniej 80% każdego przepisanego leku w ciągu 48 tygodni), przeprowadzono dla wyniku podstawowego (zmienna ciągła: zmiana w DAS28). Zaplanowane analizy eksploracyjne (z wykorzystaniem testu t-Studenta lub testu chi-kwadrat) porównały dwie grupy w odniesieniu do oceny Health Assessment Questionnaire II; odpowiedzi ACR20, ACR50 i ACR70; wyniki na DAS28 wskazujące na niską aktywność choroby i remisję28; wyniki na indeksie aktywności choroby klinicznej32; i zmodyfikowane wyniki Sharpa (suma wyników dla erozji i zwężenia przestrzeni stawowej), oceniana za pomocą obrazowania.
Uczestnicy
Tabela 1. Tabela 1. Podstawowe cechy uczestników. Nie było istotnych różnic w podstawowych cechach charakterystycznych między obiema grupami (tabela 1). Nie stwierdzono również znaczących różnic między grupami w zakresie cech wyjściowych w podgrupie 309 pacjentów, którzy ukończyli 48-tygodniowe badania i zostali włączeni do analiz skuteczności. Średnia początkowa dawka metotreksatu (19,6 mg na tydzień) była większa niż średnia początkowa w większości badań – odzwierciedlając chęć zapisania uczestników do naszego badania dopiero po odpowiedniej próbie metotreksatu. Wskaźniki wycofania z badania były zrównoważone między grupami (ryc
[patrz też: hurtownia tapicerska, stomatolog opole, dentysta bydgoszcz ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta bydgoszcz hurtownia tapicerska stomatolog opole