Posted by on 12 września 2018

Potrzebne są dodatkowe dane z dużych, randomizowanych badań, aby lepiej określić rolę terapii mostkowej w periprocedurze z heparyną. Wytyczne sugerują, że kontynuacja warfaryny w czasie drobnych zabiegów dentystycznych, dermatologicznych lub okulistycznych wiąże się z akceptowalnym ryzykiem krwawienia.6,21 Chociaż wyniki nie są bezpośrednio istotne, wyniki naszego badania są zgodne z tym zaleceniem, zwłaszcza, że ryzyko krwawienia jest niskie w przypadku tych innych procedur, podczas gdy ryzyko zwiększa się przy użyciu rozrusznika serca lub ICD.6
Lekarze zaczęli badać wykonywanie innych procedur i operacji bez przerywania terapii warfaryną. Seria przypadków wykazała niski odsetek powikłań krwotocznych z koronarografią i stentowaniem, 23,24 mniejszą chirurgią głowy i szyi, 25 zabiegami urologicznymi, 26 polipektomią kolonoskopową, 27 operacjami chirurgicznymi, 28 zabiegami chirurgii naczyniowej, 29 wstrzyknięciami i aspiracjami dożylnymi, 30 i biodra i zamienniki kolan.29 Jednak w tych obszarach potrzebne są dodatkowe randomizowane, kontrolowane badania. Należy również zauważyć, że strategia kontynuacji leczenia warfaryną jest mało prawdopodobna w przypadku poważnych operacji brzusznych, kardiochirurgicznych lub neurologicznych.
Trzy doustne leki przeciwzakrzepowe – dabigatran, rywaroksaban i apiksaban – zostały zatwierdzone w ciągu ostatnich kilku lat w zapobieganiu udarowi u pacjentów z migotaniem przedsionków.31-33 Czynniki te mają krótki okres półtrwania, z maksymalnymi efektami przeciwzakrzepowymi obserwowanymi wkrótce po podaniu doustnym. przyjmowanie i redukcja skutków wkrótce po odstawieniu. To, czy pacjentom lepiej poddaje się operację bez przerywania tych środków, czy też z chwilowym zaprzestaniem leczenia, jest obecnie niejasne. Wyniki naszego badania nie mogą być stosowane u pacjentów otrzymujących te leki.
Jednym z ograniczeń naszej próby jest subiektywność pierwotnego punktu końcowego i możliwość, że zespół, który początkowo nie był świadomy przydzielonego leczenia, dowiedział się o przypisaniu i pozwolił, aby uprzedzenia wpłynęły na ocenę pierwotnych zdarzeń w punkcie końcowym. Najbardziej oczywistą potencjalną sytuacją dla rozróżnienia był pacjent, któremu przepisano pooperacyjną dożylną heparynę. Leczenie to było stosowane tylko u 17,8% pacjentów, a częstość występowania krwiaka była podobna u pacjentów leczonych pooperacyjnie dożylnie heparyną (16,1%) i leczonych pooperacyjną heparyną drobnocząsteczkową (16,6%). Istnieje dodatkowa pewność co do wiarygodności oślepienia na podstawie obiektywnych danych pokazujących, że u pacjentów z krwiakami wystąpił znaczny wzrost bólu okołooperacyjnego i znaczne obniżenie jakości życia.
Podsumowując, zbadaliśmy dwa podejścia do wykonywania rozrusznika lub chirurgii ICD u pacjentów wymagających długotrwałej doustnej terapii przeciwzakrzepowej Pacjenci zostali losowo przydzieleni do poddania się planowanemu zabiegowi, łącząc terapię przeciwzakrzepową z heparyną lub poddając się operacji bez przerywania terapii warfaryną. Pacjenci, którzy przeszli operację bez przerw w terapii warfaryną, mieli znacząco zmniejszoną częstość występowania klinicznie znaczącego krwiaka kieszonkowego urządzenia, w porównaniu z tymi, którzy otrzymali pomostową terapię heparyną.
[podobne: ośrodki odwykowe nfz, dyżury aptek krotoszyn, szyna gipsowa ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek krotoszyn ośrodki odwykowe nfz szyna gipsowa

Posted by on 12 września 2018

[podobne: ośrodki odwykowe nfz, dyżury aptek krotoszyn, szyna gipsowa ]