Posted by on 11 lipca 2018

Podejście to pochłania znaczne zasoby opieki zdrowotnej.7 Łączenie z heparyną wiąże się również z krótkim okresem normalnej koagulacji (być może nawet nadkrzepliwości związanej z procesem protrombinowym) z towarzyszącym ryzykiem wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej. Wreszcie, wśród pacjentów poddawanych rozrusznikowi lub zabiegowi ICD istnieje znaczne ryzyko krwiaka z kieszonką urządzenia (17 do 31%), gdy stosuje się mostkowanie z heparyną.8-11 Komórki krwi z kieszeniami urządzenia mogą mieć poważne konsekwencje dla pacjentów, takich jak konieczność przedłużonego ustania wszystkich doustnych terapii przeciwzakrzepowych z towarzyszącym ryzykiem wystąpienia powikłań zakrzepowo-zatorowych, 9-12 wydłużeniem hospitalizacji, 13 koniecznością dalszej operacji (np. usunięcie krwiaka) i zwiększonym ryzykiem infekcji.14,15 W odpowiedzi na te problemy, niektóre ośrodki rozpoczęły wykonywanie rozruszników serca i ICD bez przerywania leczenia przeciwzakrzepowego warfaryną. [16,17] Jednak dane z badań klinicznych były ograniczone w celu wsparcia bezpieczeństwa i skuteczności tego podejścia. Dwa małe, randomizowane badania były niejednoznaczne.18,19 W pierwszym z tych badań krwiak kieszonkowy urządzenia pojawił się u 4 z 51 pacjentów (7,8%) w grupie mostkujących heparynę iu 4 z 50 (8,0%) w grupa kontynuacji leczenia warfaryną po wszczepieniu.19 W drugim badaniu tylko 7 pacjentów otrzymywało pomosty z heparyną.18 Staraliśmy się rozwiązać ten dylemat za pomocą odpowiednio zasilanego, randomizowanego badania klinicznego.
Metody
Projekt badania
Przeprowadziliśmy badanie Bridge lub kontynuuj Coumadin for Device Surgery Randomized Controlled Trial (BRUISE CONTROL) jako wieloośrodkowe, jedno-ślepe, randomizowane, kontrolowane badanie. Badanie miało na celu ustalenie, czy strategia ciągłego leczenia warfaryną w czasie rozrusznika lub chirurgii ICD, u pacjentów o umiarkowanym lub wysokim ryzyku zdarzeń zakrzepowo-zatorowych, zmniejsza częstość występowania klinicznie znaczącego krwiaka z kieszonek urządzenia, w porównaniu z obecny standard praktyki łączenia z heparyną. Pełne szczegóły dotyczące wersji próbnej zostały już opublikowane.20
Proces został opracowany przez komitet sterujący (patrz Dodatek dodatkowy, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu). Protokół (dostępny na stronie) został zatwierdzony przez zarząd ds. Etyki badań w każdym z uczestniczących ośrodków. Instytut Centrum Badań Sercowo-Naczyniowych Uniwersytetu Ottawskiego koordynował badanie, zbierał dane, prowadził bazę danych i przeprowadzał wszystkie analizy danych. Wszyscy autorzy potwierdzają dokładność i kompletność zgłaszanych danych, a także wierność tego raportu dla protokołu badania. W tej próbie nie było komercyjnego wsparcia ani zaangażowania.
Pacjenci
Zapisaliśmy pacjentów w 17 ośrodkach w Kanadzie i ośrodku w Brazylii. 20 W skrócie, pacjenci byli uprawnieni, jeśli mieli roczne przewidywane ryzyko zakrzepicy z zatorami 5% lub więcej (patrz Dodatek Uzupełniający), 21 przyjmowało warfarynę i wymagało operacja bezoperacyjna (rozrusznik serca lub ICD)
[patrz też: leczenie kanałowe pod mikroskopem, hurtownia tapicerska, implanty zielona góra ]

Powiązane tematy z artykułem: hurtownia tapicerska implanty zielona góra leczenie kanałowe pod mikroskopem