Posted by on 8 września 2018

Dostosowaliśmy leki do pomiaru ciśnienia krwi, aby osiągnąć ciśnienie skurczowe od 110 do 130 mm Hg i ciśnienie rozkurczowe poniżej 80 mm Hg. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnej hiperkaliemii, zwiększono stężenie potasu (5,0 do 6,0 mmol na litr) poprzez modyfikację dietetyczną i dostosowanie leków moczopędnych i innych leków, jak opisano wcześniej.11 Stężenie kreatyniny i potasu w surowicy mierzono lokalne laboratorium VA; przy randomizacji i co 3 miesiące mierzono poziom kreatyniny w centralnym laboratorium, z zastosowaniem oznaczenia identyfikowalnego metodą masowej spektroskopii masowej izotopów, do oceny pierwotnego punktu końcowego. Punkty końcowe
Pierwszorzędowym punktem końcowym było pierwsze wystąpienie spadku szacowanego GFR (bezwzględne zmniejszenie o . 30 ml na minutę na 1,73 m2, jeśli szacowany GFR był .60 ml na minutę na 1,73 m2 przy randomizacji lub względny spadek .50 %, jeśli szacowany GFR był <60 ml na minutę na 1,73 m2), ESRD (zdefiniowany przez uruchomienie dializy podtrzymującej lub szacunkowego GFR <15 ml na minutę na 1,73 m2), lub zgonu. Drugorzędowy punkt końcowy nerki był pierwszym wystąpieniem spadku oszacowanego GFR (jak zdefiniowano powyżej) lub ESRD. Zmiany w oszacowanym GFR zostały potwierdzone co najmniej 4 tygodnie po leczeniu czynników potencjalnie odwracalnych. Pacjenci, którzy osiągnęli pierwotny punkt końcowy na podstawie szacowanego GFR nadal otrzymywali badane leki aż do pojawienia się ESRD lub śmierci. Trzecie punkty końcowe obejmowały zdarzenia sercowo-naczyniowe (zawał mięśnia sercowego, udar lub hospitalizację z powodu zastoinowej niewydolności serca), nachylenie zmiany szacowanego GFR i zmianę albuminurii po roku.
Zdarzenia niepożądane i bezpieczeństwo
Skutki bezpieczeństwa to śmiertelność z jakiejkolwiek przyczyny, poważne zdarzenia niepożądane, hiperkaliemia i ostre uszkodzenie nerek. Hiperkaliemię definiowano jako stężenie potasu powyżej 6 mmol na litr lub wymagało wizyty w izbie przyjęć, hospitalizacji lub dializie. Ostre zdarzenia związane z uszkodzeniem nerek były poważnymi zdarzeniami niepożądanymi wymagającymi hospitalizacji lub występującymi podczas hospitalizacji.
Poważne zdarzenia niepożądane zostały zdefiniowane zgodnie z ogólnie przyjętymi definicjami w Międzynarodowej Konferencji na temat Wytycznych Harmonizacji w Zarządzaniu Bezpieczeństwem Baktometrii.13 Poważne zdarzenia niepożądane rejestrowano od czasu, w którym pacjent wyraził zgodę na udział w badaniu przez 30 dni po wyjściu z badania.
Analiza statystyczna
Przyjmując 45% łączną częstość zdarzeń i 10% utratę obserwacji, początkowo obliczyliśmy, że w celu przeprowadzenia badania konieczne będzie zarejestrowanie 1850 pacjentów w okresie 3 lat, z co najmniej 2-letnim okresem obserwacji. 85% mocy do wykrycia 18% względnej redukcji pierwotnego punktu końcowego przy dwustronnym poziomie alfa 0,05
[podobne: ziele brahmi, dyżury aptek krotoszyn, zwichnięty kciuk ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek krotoszyn ziele brahmi zwichnięty kciuk