Posted by on 4 sierpnia 2018

Każde z tych zaostrzeń wystąpiło podczas sezonu alergicznego. Masz miernik przepływu szczytowego, którego używasz od czasu do czasu. Twój najlepszy odczyt wynosi 500 litrów na minutę; przez większość dni wartości szczytowego przepływu wynoszą od 350 do 400 litrów na minutę. Pracujesz w biurze. Mieszkasz z mężem i dwójką dzieci w domu jednorodzinnym ogrzewanym i klimatyzowanym z przymusowym powietrzem. Podjęto szeroko zakrojone działania w celu usunięcia alergenów z domu, w tym oczyszczenia przewodów powietrznych i przetestowanie ich pod kątem alergenów. Nie masz zwierząt. Nigdy nie paliliście, a to samo dotyczy waszego męża i waszych dzieci. Palenie nie było dozwolone w twoim miejscu pracy od ponad dekady. Twoja matka miała astmę.
Aktualnymi lekami są Qvar, 80 .g na dmuchnięcie, dwa razy dwa razy dziennie; Singulair, 10 mg dziennie, przyjmowany w nocy; i jeden multiwitamin dziennie.
Chciałbyś przeprowadzić jedną konsultację i poufną drugą opinię, w jaki sposób udało ci się opanować astmę i jak poprawić kontrolę astmy.
Rysunek 3. Rysunek 3. Wyniki spirometryczne dla Pani Smith. Chociaż wymuszona objętość wydechowa w ciągu sekundy (FEV1) mieści się w normalnym zakresie przewidywanej wartości, stosunek FEV1 do wymuszonej pojemności życiowej (FVC) jest niski. FEV1 pacjenta wzrasta do prawie 700 ml z wdychanym albuterolem, co wskazuje, że ma znaczną odwracalną obturację dróg oddechowych. Zapisy i dane są podobne do danych wyświetlanych przez wiele spirometrów, które są obecnie dostępne. FEF25-75 oznacza wymuszony przepływ wydechowy między 25 a 75% FVC, wymuszony czas wydechu FET, natężenie przepływu wdechowego IFR, szczytowe natężenie przepływu wydechowego PEFR i szczytowe natężenie przepływu wdechowego PIFR.
Na dzisiejszym fizycznym badaniu wyglądałeś dobrze. Twoja waga wynosiła 135 kg [61,2 kg]. Twoje ciśnienie krwi wynosiło 110/75 mm Hg, a tętno wynosiło 77 uderzeń na minutę, zgodnie z pulsoksymetrem, co również wskazywało, że nasycenie hemoglobiny podczas oddychania otaczającym powietrzem wynosiło 95%. Twoje badanie fizykalne było w dużej mierze normalne. Nie zaobserwowano żadnych nieprawidłowości w twoich oczach, nosie lub uszach. Badanie klatki piersiowej było normalne, z wyjątkiem obecności rozproszonych świstów wydechowych, które najlepiej słyszały podczas szybkiego, płytkiego oddychania. W twoich kończynach nie było żadnych nieprawidłowości. Twoje badanie neurologiczne również było normalne. Badanie czynności płuc przeprowadzono w naszym laboratorium; wyniki są dołączone do tego listu (rysunek 3).
Uważam, że rozpoznanie astmy jest dobrze ustalone. Masz długą historię astmy i masz zbawienną symptomatyczną odpowiedź na leczenie astmy, twoje testy funkcji płuc wciąż wykazują odwracalność obturacji dróg oddechowych o więcej niż 15% z albuterolem i żadna inna konkurencyjna diagnoza nie pojawiła się przez wiele lat. Obecnie głównym problemem jest ustalenie, czy istnieją dodatkowe terapie, które mogą pomóc w stłumieniu objawów astmy bez zwiększania obciążenia związanego z leczeniem.
Ty i twoi lekarze wykonaliście doskonałą pracę w opanowaniu astmy. Obecnie stosowane terapie są dobrze znane i skuteczne. Istnieją trzy sposoby leczenia, które można dodać do reżimu, ale trudno jest mieć pewność, że będą skuteczne
[przypisy: lek bez recepty na grzybicę pochwy, badanie tpo cena, licznik trzeźwości ]

Powiązane tematy z artykułem: badanie tpo cena lek bez recepty na grzybicę pochwy licznik trzeźwości

Posted by on 4 sierpnia 2018