Posted by on 4 grudnia 2018

Dane te zdecydowanie sugerują, że interwencja nie tylko opóźniała readmisję, ale jej korzystne skutki również utrzymywały się przez okres do jednego roku. W związku z tym długoterminowe oszczędności z interwencji mogą być nawet większe niż wskazują nasze dane. Chociaż uważamy, że obniżona stopa readmisji i poprawa jakości życia u naszych pacjentów były bezpośrednimi konsekwencjami interwencji w badaniu, dwie alternatywne hipotezy mogłyby wyjaśnić nasze wyniki. Po pierwsze, pacjenci przypisani do grupy kontrolnej mogli otrzymać opiekę o niskiej jakości. Jak zauważyliśmy w sekcji Metody, pacjenci w grupie kontrolnej byli leczeni przez ich prywatnych lekarzy i żadna standardowa terapia nie została wstrzymana. Kiedy analizowaliśmy leki przyjmowane podczas wypisu, nie było różnic między grupami stosującymi digoksynę, diuretyki, inhibitory konwertazy angiotensyny lub inne czynniki sercowo-naczyniowe. Tak więc różnic w wyniku nie można przypisać różnicom w schemacie leczenia. Jeśli chodzi o korzystanie z innych usług, konsultacje dietetyczne uzyskało 49 procent pacjentów w grupie kontrolnej; 46 procent widziało się w konsultacjach ze strony personelu socjalnego; a 39 procent miało opiekę domową po wypisaniu ze szpitala. Liczby te prawdopodobnie odzwierciedlają bieżące wzorce praktyki korzystania z tych usług w Stanach Zjednoczonych.
Innym alternatywnym wyjaśnieniem naszych ustaleń jest to, że pacjenci z grupy leczonej mogli mieć lepsze wyniki tylko ze względu na zwiększoną uwagę i troskę, którą otrzymywali. Uważamy jednak, że jest mało prawdopodobne, aby większa uwaga poświęcona tym pacjentom stanowiła duże różnice w wynikach; zamiast tego skupiony charakter interwencji oraz fakt, że zawiera ona wiele elementów, dostarcza najbardziej wiarygodnego wyjaśnienia naszych ustaleń.
Podsumowując, niniejsze badanie pokazuje, że ukierunkowana na pielęgniarkę, wielodyscyplinarna strategia leczenia może znacznie ograniczyć hospitalizację i poprawić jakość życia pacjentów w podeszłym wieku z niewydolnością serca. Powszechne stosowanie tej interwencji w opiece nad rosnącą liczbą starszych pacjentów hospitalizowanych z niewydolnością serca może znacznie zmniejszyć koszty opieki zdrowotnej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez grant (HL44739) z National Heart, Lung and Blood Institute.
Jesteśmy wdzięczni następującym osobom i agencjom, bez których wsparcia tego badania nie można by ukończyć: Kathe Berger, RN, Terri Daiber, RN, Karen Jefferson, RN, Karen Schnarr, RN, Pam Story, RN, Diane Baldus, R.Ph., Janet Staicoff, RD, Maria Ylagan, RD, Jane Huber, DTR, Nancy Carrol, LCSW, Savannah Davis, LCSW, Mary Moore, LCSW, Gary Borgard, MSW, Maria Nguyen, MSW, Marge Leaders oraz Zakład Opieki Domowej, Zakład Pracy Socjalnej i Zakład Farmacji w Szpitalu Żydowskim.
Author Affiliations
Od sekcji kardiologii geriatrycznej, oddziału kardiologii (MWR, VB, CW) i oddziału medycyny behawioralnej, oddziału psychiatrii (KEF, RMC), szpitala żydowskiego na Washington University; i Wydział Ekonomii, Washington University (CLL) – oba w St. Louis.
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Richa z Jewish Hospital w St. Louis, 216 S. Kingshighway, St. Louis, MO 63110.
[hasła pokrewne: dyżury aptek gostyń, przychodnia stomatologiczna warszawa, dyżury aptek krotoszyn ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek gostyń dyżury aptek krotoszyn przychodnia stomatologiczna warszawa

Posted by on 4 grudnia 2018

Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez grant (HL44739) z National Heart, Lung and Blood Institute.
Author Affiliations