Posted by on 1 sierpnia 2018

Średni wzrost o 4 ° C przywróci temperaturę na Ziemi do poziomu niewystępującego od 10 do 20 milionów lat.35 Modele opadów deszczu również ulegają zmianie, a opady deszczu rosną w niektórych regionach i porach roku, a w innych zmniejszają się. Modelowanie konsekwentnie przewiduje wzrost jałowości w regionie, a także zasięgu geograficznego i nasilenia suszy w tym stuleciu. 36 Przewiduje się, że częstotliwość i prawdopodobnie intensywność ekstremalnych zjawisk pogodowych wzrośnie w większości regionów – i być może już się zaczęły aby to zrobić.37
Wpływ zmiany klimatu na zdrowie ludzi
Tabela 1. Tabela 1. Kategorie zagrożeń związanych ze zmianami klimatu dla zdrowia, według ścieżki przyczynowej. Złożony charakter zmian klimatycznych i ich przejawy środowiskowe i społeczne skutkuje różnorodnymi zagrożeniami dla zdrowia ludzkiego.17,18,38 Trzecią klasyfikację tych zagrożeń i dróg przyczynowych przedstawiono w tabeli 1.39.
Nasza aktualna, raczej wypaczona wiedza na temat relacji klimat-zdrowie pochodzi z epidemiologicznych badań nad zagrożeniami dla zdrowia w odniesieniu do różnic i skrajnych temperatur oraz od quasi-cyklicznych zjawisk klimatycznych, takich jak zjawisko El Ni.o-Southern Oscillation. Jednak większość zagrożeń dla zdrowia będzie wynikać z wpływu warunków klimatycznych na systemy środowiskowe i warunki socjalne, które wpływają na plony żywności, zasoby wodne, stabilność schematów chorób zakaźnych oraz integralność naturalnej i budowanej przez człowieka ochrony przed klęskami żywiołowymi (w tym pokryciem lasu , wiatrówki, lasy namorzynowe, wrażliwe budowane fale morskie i miejskie systemy odprowadzania wody) oraz negatywne skutki zdrowotne zakłóceń społecznych, przesiedlania społeczności i sytuacji konfliktowych.18,38
Rysunek 2. Rysunek 2. Procesy i ścieżki, przez które zmiana klimatu wpływa na zdrowie ludzi. Bezpośrednie skutki zmian klimatycznych dla zdrowia są pokazane w prawej górnej części figury, w większości z powodu nasilonych ekstremalnych zjawisk pogodowych. Wszystkie inne, mniej bezpośrednie oddziaływanie na zdrowie, pokazane w dolnej części figury, są mediowane przez pierwotne środowiskowe i społeczne skutki zmiany klimatu. Należą do nich pięć kategorii pośrednich skutków zdrowotnych i trzeciorzędny wpływ na zdrowie i przetrwanie, które wynikają z bardziej rozproszonych zakłóceń, dyslokacji i konfliktów, które prawdopodobnie wzrosną w przyszłych dziesięcioleciach i są wskazywane przez strzałki wskazujące w górę.
Kluczowe przykłady tego rodzaju przyczynowych dróg przedstawiono na rycinie 2. Wiele pośrednich skutków zmian klimatu będzie podlegać jednocześnie wpływom innych globalnych zmian i presji socjodemograficznej, które działają w połączeniu ze zmianami klimatu. Plony żywnościowe, a tym samym stan odżywienia, odzwierciedlają zmiany nie tylko w klimacie40, ale także w zaopatrzeniu w wodę, żyzności gleby, poziomie azotu, bioróżnorodności (np. Zapylaczach i szkodnikach), a także zdrowiu i witalności pracowników rolnych.
Nie jest zaskakujące, że skutki zdrowotne zmian klimatycznych będą w przeważającej mierze niekorzystne38. W końcu ludzka biologia, udomowione źródła żywności i kultura ogólnie ewoluowały przez wiele tysiącleci w zwykłym, dominującym klimacie. Ponadto, ludność na całym świecie będzie narażona na coraz większe ekstremalne zjawiska pogodowe.
Oczekuje się, że wystąpią korzystne efekty zdrowotne, przynajmniej na wcześniejszych etapach zmiany klimatu38. W niektórych strefach umiarkowanych łagodniejsze zimy mogą prowadzić do mniejszej liczby zgonów w okresie zimowym w wyniku zawału mięśnia sercowego i udaru, aw niektórych regionach o niskiej szerokości geograficznej, cieplejszych i bardziej suchych. warunki mogą zmniejszyć przeżycie komarów, a zatem zakażenie przenoszone przez komary.
Na populacje żyjące w zróżnicowanych warunkach społecznych, ekonomicznych i fizycznych będą wpływać różne zmiany klimatyczne.18,38 Nisko dochodowe i odległe populacje są bardziej narażone na zagrożenia fizyczne, niedożywienie, biegunkę i inne choroby zakaźne oraz konsekwencje zdrowotne wyparcia
[przypisy: laryngolog na nfz wrocław, fizjoterapia po niemiecku, prezbiopia ]

Powiązane tematy z artykułem: fizjoterapia po niemiecku laryngolog na nfz wrocław prezbiopia

Posted by on 1 sierpnia 2018