Posted by on 4 sierpnia 2018

Pięćdziesiąt lat temu, gdy kurator Boston Medical Library, Henry Viets, zebrał zestaw najważniejszych artykułów, które zostały opublikowane w pierwszym i półwiecznym dzienniku medycyny New England Journal, 10 z 20 związanych z neurologią Z okazji dwusetnej rocznicy można zapytać, dlaczego w Dzienniku opublikowano tak wiele artykułów na temat chorób neurologicznych i psychiatrycznych oraz jaki wpływ wywarły one na ich poszczególne dziedziny. Chociaż czasopismo jest pełne raportów o stanach neurologicznych, które weszły do kanonu medycyny, to duża liczba i zakres badań klinicznych, które zdefiniowały na nowo neurologię i psychiatrię jako aktywne, terapeutyczne specjalności. W tym artykule omówiono ewolucję naszej wiedzy na temat stanów neurologicznych i psychicznych w ciągu ostatnich dwóch stuleci. Pojawienie się specjalności mózgu
Pochodzenie czasopisma 200 lat temu zbiegło się z wnioskiem, że uszkodzenia układu nerwowego powodują przewidywalne oznaki i objawy. Wczesne wydania Boston Medical and Surgical Journal (BMSJ), poprzednika obecnego czasopisma, były już nowoczesne i przedstawiają prace jednej z najbardziej kolorowych, innowacyjnych i produktywnych postaci, jaką neurologia zna, CE Brown-Séquard. Chociaż jego późna kariera była skażona przez zaabsorbowanie odmładzającymi wpływami jąder małpich i cielęcych (która mimo to napędzała dziedzinę hormonalnej terapii zastępczej), został przywieziony do Bostonu, aby wprowadzić naukowy europejski styl fizjologii do medycyny amerykańskiej.
Artykuły opublikowane w BMSJ przez okres 25 lat zainicjowały ekspansję czasopisma z lokalnego na międzynarodowy organ. Oprócz eponimicznego zespołu połowiczego rdzenia kręgowego, 2 eksperymenty Brown-Séquarda dotyczące ścieżek czuciowych w rdzeniu kręgowym naruszyły dogmat dnia, 3,4, a jego rozległe prace nad epilepsją przetrwały5. Jego upomnienie o uniknięcie asfiksji podczas ataku za wszelką cenę i jego instrukcje dla 1-sza, bardzo zimna woda na twarzy; 2d, wdychanie chloroformu było wcześniej. 5 1872 wykład w BMSJ 6 był jedyną dokumentacją, że Brown-Séquard był fizycznie obecny w Bostonie. Wiele jego oryginalnych syntez, w szczególności jego nacisk na elektryczne właściwości układu nerwowego i jego zaangażowanie w obserwacje eksperymentalne, były powracającymi tematami w kolejnych generacjach Dziennika.
Nowoczesna neurologia naukowa, oparta na neuropatologii i neurofizjologii, rozpoczęła się po II wojnie światowej. Do 1952 roku pacjenci z tabes dorsalis i ogólnym niedowładem praktycznie zniknęli z oddziałów szpitalnych. Środki przeciwdrobnoustrojowe zmieniły przebieg bakteryjnego i gruźliczego zapalenia opon mózgowych, ale choroba Heinego-Medina nadal była chorobą nemesis. Denny-Brown s Shattuck Wykład na temat stanu neurologii w tym roku w Dzienniku ogłosił, że neurologia uwolniła się od troski o syfilozofię, a teraz oddzielając się od medycyny wewnętrznej i psychiatrii, wkroczyła w niezwykle produktywną i męską fazę . Brown podkreślił niedawny wkład w neurologiczne aspekty niewydolności wątroby, uznanie, że przemijające ataki niedokrwienne spowodowane są niedrożnością tętnicy szyjnej i pojawiającym się zrozumieniem zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego.
[patrz też: dyżury aptek gostyń, kąpiel mineralna, buscopan compositum ]

Powiązane tematy z artykułem: buscopan compositum dyżury aptek gostyń kąpiel mineralna

Posted by on 4 sierpnia 2018

[patrz też: dyżury aptek gostyń, kąpiel mineralna, buscopan compositum ]